ASU Poli s-a impus cu 8-0 în fața celor de la AS Bacova, după un joc fără istoric. La pauză se înregistra deja 5-0, astfel că problema destinației celor trei puncte nu s-a pus în niciun moment.  Pentru trupa pregătită de Antonio Foale a marcat şi un devean, Sergiu Cioroagă, legitimat în săptămâna premergătoare jocului. Practic, alb-violeții au făcut diferența încă din minutul 30, atunci când Marchiș marca deja pentru 3-0. Până la pauză, elevii lui Antonio Foale și-au mărit ecartul cu încă două goluri, pentru ca în repriza secundă, fără să forțeze deloc, au mai reușit să scuture de trei ori plasa porții adverse. În tabăra alb-violetă și-a consemnat debutul și atacantul Sergiu Cioroagă, legitimat la mijlocul acestei săptămâni. Fotbalistul născut la Deva a intrat la pauză în teren și a reușit să închidă tabela, în minutul 79. „Nu m-am așteptat să ne fie atât de ușor, dar încă din minutul 20 s-a văzut că va fi o diferență foarte mare de scor. Echipa adversă, deși e una de jumătatea clasamentului, n-a arătat mai nimic. Am reușit să-i surclasăm din toate punctele de vedere, și fizic și tehnic și tactic. Marchiș a fost în mână bună, a marcat patru goluri, dar a fost și la un pas de a fi eliminat”, a declarat la final antrenorul Antonio Foale.