Echipa fanilor timişoreni nu a întâmpinat dificultăţi la ultima deplasare oficială a sezonului. Băieţii pregătiţi de Toni Foale au câştigat, clar, 6-0, pe terenul celor de la Meget Remetea Mare şi au încheiat astfel turul pe locul doi al clasamentul seriei a III-a a Campionatului Judeţean Timiş. Sprijiniţi, din nou, de membrii Peluzei Sud (care au oferit un nou spectacol), bănăţenii, care au evoluat pentru prima dată în echipament de deplasare (negru-gri, dungi orizontale) au rezolvat meciul după pauză, graţie golgheterului Adrian Marchiş, care a punctat şi în acest joc, de cinci ori, stabilind un veritabil record în materie.  Are 24 de goluri marcate în 14 meciuri şi nu vrea să se oprească aici. “Mă declar mulțumit de băieții mei că ascultă și încearcă să facă ceea ce le cer. La pauză am avut o discuție cu ei și le-am spus că, având în vedere că terenul e foarte denivelat, singura variantă e să jucăm cu mingi lungi și să scoatem pe extreme”, a spus Foale. ASU Poli va continua pregătirile până în jurul datei de 15 decembrie, urmând să mai dispute câteva jocuri de verificare până atunci. Săptămâna viitoare, timișorenii au perfectat două amicale, marți cu Avântul Bobda și joi cu selecționata studenților de la UVT. Ambele partide au ca oră de start 18 și se vor desfășura, în nocturnă, pe terenul de la Baza 2 a Politehnicii.

Sursa foto: druckeria.ro